1 Kupinas Šventosios Dvasios Jėzus grįžo nuo Jordano, ir Dvasia jį vedžiojo po dykumą 2 keturiasdešimt dienų, ir jis buvo velnio gundomas. Jis nieko nevalgė per tas dienas ir, joms pasibaigus, buvo alkanas. 3 Tuomet velnias jam tarė: „Jei tu Dievo Sūnus, liepk šitam akmeniui pavirsti duona“. 4 Jėzus jam atsakė: „Parašyta: Žmogus gyvas ne viena duona!“

5 Tada velnias, pavėdėjęs jį aukščiau, viena akimirka parodė jam visas pasaulio karalystes 6 ir tarė: „Duosiu tau visą jų valdžią ir didybę; jos man atiduotos, ir kam noriu, tam jas dovanoju. 7 Taigi, jei parpuolęs ant žemės pagarbinsi mane, visa bus tavo“. 8 O Jėzus jam atsakė: „Parašyta:

Viešpatį, savo Dievą, tegarbink

ir jam vienam tetarnauk!“

9 Dar nusivedė jį velnias į Jeruzalę, pastatė ant šventyklos šelmens ir tarė: „Jei tu Dievo Sūnus, pulk nuo čia žemyn, 10 nes parašyta:

Jis palieps savo angelams sergėti tave ir dar:

11 Jie nešios tave ant rankų,

kad neužsigautum kojos į akmenį“.

12 Jėzus jam atkirto: „Pasakyta:

Negundyk Viešpaties, savo Dievo!“

13 Visokius gundymus baigęs, velnias atsitraukė nuo jo iki laiko.“

 

Gundymas Dykumoje

Daugumas ne tik tikinčiųjų, bet ir modernių žmonių su šypsena žiūri į velnio egzistavimą, arba jį piešia kažkokiu kvaileliu. Šv. Rašte, piktasis atrodo grėsmingai: apsėdimai, demonų manifestacijos, gundymai. Šiaip piktasis veikia subtiliai. Jėzaus atveju dykumoje: buvo gundymas valdžia, malonumais, Dievo padarymas savo tarnu. Tie dalykai vyksta dvasinėje plotmėje, subtiliai peršami įvairiais, kartais net nekaltais būdais: reklama, vaizdai, pasiūlymai ir kt. Melsti atpažinimo dvasios Gavėnios metu, ką turėčiau daryti, su savo jausmais, emocijomis, pasirinkimais, kad mano gyvenimas netapti chaoso ir gaivalo pasireiškimu, aplinkybių auka, o mano misijos ir pašaukimo įgyvendinimu.

 

Gavėnios 1 sekmadienis: „Dvasia jį vedžiojo po dykumą keturiasdešimt dienų, ir jis buvo velnio gundomas“(Lk 4,1-13)

Post navigation


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *